| unanonim12345 a întrebat:

Poti sa mergi pe motor la 1.65m? Multumesc anticipat. Dau fundita...

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident ca poti. Inaltimea nu conteaza asa de mult pe cat crezi.

| Robbu a răspuns:

Inaltimea in primul rand nu conteaza happy
In al doilea rand depinde despre ce motor e vorba:
Pana in 49cmc poti conduce de la 16 ani cu un atestat obtinut de la o scoala de soferi(se obtine foarte usor)
Pana in 125cmc poti conduce la 18 ani cu permisul de categoria B
Celelalte categorii trebuie urmata o scoala de soferi ca fiind pentru categoria A2-Motoarele care sa nu depaseasca 60Cp
Categoria A, care se poate da doar la 24 de ani dupa noua lege, cu care poti conduce orice tip de motocicleta(evitand modificarile la partea de motor)
Bafta!

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Da,normal ca poti.nu conteaza inaltimea, conteaza cat de mare e motorul...

| unanonim12345 explică (pentru Marian_Codrutz_2000):

Kawasaki z750, modelul 2004...Crezi ca as putea sa "ghidonez" acest model la inaltimea asta? Astept un raspuns happy