| dreeionut a întrebat:

Sal TPU am o masina adusa din Italia a trecut rarul itp etc, acum urmeaza pasi pentru taxele de imatriculare intrebarea e daca am impozitul neplatit la casa ma va incurca. DA, NU SI DC? sa stiu daca trebuie platit neaparat sau pot sa mai aman putin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nici o legatura impozitul pe casa cu inmatricularea, dar o sa-ti ceara sa-l platesti, atunci cand te vei duce sa platesti impozitul pe masina, daca nu este platit. Acum poti plati jumatate din impozit si cealalta jumatate pana in 15 septembrie.

2 răspunsuri:
| dreeionut explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu pot inmatricula masina pana nu platesc macar jumatate sa inteleg...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru dreeionut):

Depinde de functionarul de la impozite si taxe, s-ar putea sa nu-ti ceara sa platesti si celelalte impozite.