| Stefanuk a întrebat:

Sall.am o mare problema...Am un Vw Touareg 2.5 r5 174cp din 2004(full option).Nu imi baga caldura aproape deloc, am fost cu el sa service si mi-a zis ca ii dus motorasu de la incalzire, l-am schimbat si tot la fel.Ce poate sa sa fie? ce ii pot face fara sa ma duc cu el la service finca ma stiu si eu cat de cat cu masiinile.va multumesc FUNDA

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Da! ar putea fi si radiatorul de clima,dar mi-a fost frica sa-ti spun, pentru ca stiu costul si nu am vrut sa-ti stric inima. daca ai zis ca nimic din cele relatate de mine, nu au efect poate fi cu adevarat radiatorul de clima! desi, daca este acesta problema, ma intreb cum a reusit sa se infunde? prea dubios! mult prea dubios! nu vreau sa comentez, dar intretinerea masinii lasa de dorit. tinem legatura.id; sebastiankristea@yahoo.com

11 răspunsuri:
| acviluta a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat, si trebuie sa ii scoti un fir rosu.Suces!

| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce l-ai schimbat, functiona?

| Stefanuk explică (pentru darrio2007):

Nu tot la fel nu baga caldura de loc

| Stefanuk explică (pentru acviluta):

Bine bine da ce fir rosu? de unde? si la ce foloseste ael fir?

| darrio2007 a răspuns (pentru Stefanuk):

Cred ca a facut misto.

| Stefanuk explică (pentru darrio2007):

Si eu cred asta....toti habarnisti se baga in seama ca chiloti in fund.laughinglaughinglaughing

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Daca matorasul functioneaza, sunt doua variante.ori termostatul e dus, ori clapeta ce inchide caldura a ramas blocata. poate fi deblocata cu mana, este sub bord, in sistemul de incalzire.aceasta clapeta izoleaza radiatorul mic de caile de evacuare a caldurii.mai verifica si robinetul de inchidere a apei calde, se afla sub capota pe langa pompa de frana. daca functioneaza, atunci furtunul trebuie sa fie cald si inainte si dupa robinet.bafta!

| Stefanuk explică (pentru zeulzamolxe666):

Sall am schimbat termostatul si tot la fel, clapeta de inchidere caldura este ok si robinetu este bun...am mai fost azi la un amic si mi-a zis ca poate radiatorul de clima este infundat se poate? si apropo mersi pentru raspuns mi-a fost de mea fost de mare ajutor la alta masina.

| ginoeugen23 a răspuns:

Ai rezolvat?

| Stefanuk explică (pentru ginoeugen23):

Da a fost radiatorul de la clima infundat.

| Santauan_Cosmin_1979 a răspuns:

Bună. De curând am văzut ca am aceeași problema cu căldură. La vw tuareg cod bac. 25.motor 5 linie. Ceas putea sa fac. Ținând cont ca am schimbat. Pompa de apa și termostatul..pana și garnitura de chiulasa am schimbat-o. Zi acum aceiași problema. Cu căldură nu-mi baga în interior. Doar puțin în mers. Plus a-mi dispare din apa din vasul de espasiune la 2 zile cam un litru. Dacă știe cineva ceva. Mr.