| Danysan a întrebat:

Sall useri Tpu.As vrea sa imi cumpar un motor si ma bate gandu la un Kawasaki.Dar nu ma decid la ce capacitate cilindrica sa fie.Un sfat pentru inceput.Nu de alta dar nu vreau sa dau coltu prea rapid.Inca am de trait.Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

125 cmc.Pentru inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

".Nu de alta dar nu vreau sa dau coltu prea rapid" laughing, nu rapid dar in timp a? macar sa dai acolo ca vrei sa fii donator de organe, am auzit ca majoritatea asa fac.
revenind, nu ai face rau sa iti iei inainte un scuter macar cateva luni sa te inveti sa mergi si du-te dupa pe motor mai mare. asa sa nu crapi chiar in prima luna, ca na, pacat de parintii tai.

| AliLina2 a răspuns:

= ) ) = ) ) Tare faza cu coltu'. dupa parerea mea, nu ti-ar trebui un motor mai mare de 125 cc..Sunt diverse modele de Kawsaki dar cu motoare mai mari de 125 cc..si iarasi mai sunt alea enduro(motobike). daca tot vrei motocicleta Kawasaki, ia si tu ceva cu motor de 125, cel mai bun mi se pare Kawasaki GT 125 r..arata bine si merge cum ar trebui..bafta
!

| AliLina2 a răspuns:

Sa imi bag ceva in ele de emoticoane ca nici acum nu imi iese.

| Picasso a răspuns:

600 cm cubi, linie big grin, pana in 105 cai (frumosi)putere big grin sau boi,
am si eu unul de 600 si se comporta frumos. De murit, poti muri si cu bicicleta, sau ca bate vantul si pica o tigla in cap, tu traieeste`ti viata, dar cu capul pe umeri.

| Danysan explică (pentru Picasso):

Asta cam asa e dar eu cred ca unu care a crescut pe doua roti nu are cum sa nu sara la urmatoru nivel.De la bike la motor.Bine ca nu se compara dar daca ai mers cu bicicleta ani de-a randu ff bine si sti sa te comporti in trafic cred ca si cu motoru o sa ma descurc.O sa iti urmez sfatu.Ma batea gandu sa imi iau de 1000 cm dar mi se pare prea mult pentru inceput.Parca vad ca fuge de sub mine la o accelerare mai nasparlie.E bun unu mai mediu pentru inceput happy.