| Leatherleader a întrebat:

A incercat cineva pana acum sa spele mocheta masinii la masina de spalat?

Am un Seat Leon, iar mocheta e foarte foarte murdara. Daca dau cu peria se scamoseaza, mizeria se va duce la fund si va mirosi urat.
Stiu ca este greu de scos dar cred ca va merita.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa scoti carpeta lipita de podea? distrugi tot interiorul si toate cablajele

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Merge spalata cu jetul, cu solutie pentru covoare. O poti duce la o spalatorie auto/de covoare.
(ce fraier e "suntserios", crede ca vorbim de mocheta lui de sub pat laughing )

| OldSoul a răspuns:

In masina de spalat, nu o vei spala niciodata.
E destul de rigida, nu vei putea sa o bagi, si daca o bagi, va ramane tot rigida si nu va fi spalata bine.
Sa nu mai spun ca are si mult burete lipit de aceasta, o sa stai cu mocheta scoasa mult timp sa se usuce.
Mai departe, e greu de scot, trebuie sa desfaci mai tot interiorul sa o poti scoate, poate si bordul, si sa vezi asa cleme rupte si alte chestii.
Recomandarea mea e sa mergi si sa speli tot interiorul, la cei ce se ocupa cu asta (Cei ce au aspirator cu apa).
Pentru 100-200 de lei, nu merita sa-ti bati capul, si rezultatul va fi impecabil.

| Elena9328 a răspuns:

Spălătorie Auto, ce are? Ți o face ca nouă.

| stefandaniel94 a răspuns:

Salut. da se scoate eu unu am scos de pe logan si am spalat o cu pompa de spalat masina...chiar merita a iesit super...dar trebui sa tii cont sa se usuce bine bine si dupa o bagi. O zi faina!

| SergiuSrg a răspuns:

Nu este prea indicat sa speli mocheta masinii la masina de spalat. Cel mai ok o poti spala cu un furtun cu apa sau te poti duce la o spalatorie si ceri mai multe informatii.