| anonim_4396 a întrebat:

aceasta este o intrebare pentru cunoscatori: Am o nubira 1 din anul 2000 cu motor de 2.0 de leganza pe ia si sunt curios ce motor ar merge sa ii mai pun, am auzit ca merg cele de la opel, daca aveti alte idei sa imi spuneti..Pe langa motor ce ale piese i.ai m.ai putea pune tunning?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu stiu mosule. TI-am zis cea mai buna idee, vinzi masina, pui bani îți iei un opel gtc dieselul de 150 de cp și ai rezolvat problema

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te complici nu merită...

| catalincatalin_4298 a răspuns (pentru Azµre):

Stiu frate, e durere de cap multa...insa pasionatii asa sunt...

| Azµre a răspuns (pentru catalincatalin_4298):

Nu merita, șasiul nu rezistă, pentru un motor mai puternic, că asta și vrei să pui un motor mai puternic, nu îți va rezista șasiul, trebuie întărit, cheltuială mare...Cu banii aia vinzi mașina asta, pui banii și iei un opel și gata laughing, și eu am fost pasionat de mașini și sunt, am băgat 5000 euro în mașină, dar mi-a trecut damblaua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si o vrei tunata la Dragoste si sex?

| catalincatalin_4298 a răspuns (pentru Azµre):

Uau 5 mii sunt bani nu gluma, pai cu motoru asta duce pe la 210 la ora si abia daca se misca putin volanu in mana, iar in curbe rezista foarte bine am roti pe 16 inchi late, o intarire a sasiului poate fi rezolvata,

| Azµre a răspuns (pentru catalincatalin_4298):

Eu zic ca nu merita... e damblaua asta acum la început, nu stiu câți ani ai, presupun ca undeva la 18 - 20. Mai târziu va dispărea pasiunea asta. Eu am avut un Hyundai Getz 1.4 16Valve, înițial de 97 de cai l-am dus la 122 cp prin chip tunning + evacuare, bujii, filtru aer, filtru benzina cu presiune reglabilă și restul tunning audio de fapt asta e pasiunea mea, sunetul, sistemele audio.

| Azµre a răspuns (pentru catalincatalin_4298):

Eu zic ca nu merita... e damblaua asta acum la început, nu stiu câți ani ai, presupun ca undeva la 18 - 20. Mai târziu va dispărea pasiunea asta. Eu am avut un Hyundai Getz 1.4 16Valve, înițial de 97 de cai l-am dus la 122 cp prin chip tunning + evacuare, bujii, filtru aer, filtru benzina cu presiune reglabilă și restul tunning audio de fapt asta e pasiunea mea, sunetul, sistemele audio.

| catalincatalin_4298 a răspuns (pentru Azµre):

Asa e! sunt la inceput cu masinile insa am cunostine vaste, a mea are 140 de cai stok, poate cu chip si celelalte treburi as duceo undeva la 165 de cai insa as vrea un motor mai nou pe ea! ..cva idei?