| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am cumparat recent un logan I facelift fabricat in 2009 1.6 16v. Cand am dus masina la mecanic acesta mi-a zis ca are motorul schimbat deoarece are ambreiajul pe cablu si acceleratia la fel. Are cineva vreo idee: s-a mai fabricat in acest mod pana in 2009 sau chiar este posibil ca motorul sa fie schimbat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi ce scrie in acte la tipul motorului (K4M probabil), apoi cauta pe internet poze cu acel motor, zi vezi daca are cablu la clapeta, sau e electronic tot.
Mai poti incerca si pe grupurile posesorilor de Logan, pe Facebook. Ori pe forum www.reno.ro

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Si daca ar fi schimbat ce?
Daca grija ta ca nu este pe acte motorul cu seria x... atunci nici asa nu ai nici o vina/problema. Poti merge la politie si se rezolva..demostrand ca acela ti-a vandut-o tu ai cumparat cu buna credinta etc etc.

| JohnnyBravvo a răspuns (pentru dinaprilie):

Nu despre asta este vorba. Ma interesa sa stiu daca chiar s-a a fost asa din fabrica

| sierra1 a răspuns (pentru JohnnyBravvo):

Verifică seriile de motor in acte cu cele de pe teren!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu il intrebi pe cel care ti a vindut o fostul proprietar el stie daca asa a luat o si el sau i-a schimbat motorul.

| dinaprilie a răspuns (pentru JohnnyBravvo):

Sasiul are o serie motorul are o serie cartea masinii are seriile..na.