| RomeoMarin a întrebat:

Salut, am de ales intre doua masini, ce pareri aveti?
BMW e46 coupe facelift 2.0i 2004 sau KYA Sportage 2008 2.0d?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 clase diferite. Depinde ce îți dorești sa caca o mașina, pentru ce vrei sa o folosești. Te aștept cu lămuriri!

| Black38 a răspuns:

Pai depinde ce iti doresti de la masina. Daca vrei putere multă, senzatii la volan alegi BMW-ul. Daca vrei o masina cu care nu o sa iesi in evidenta dar este economica alegi Kia.Ai grija si la taxe pentru ca motorul la BMW este 2.2

| RomeoMarin explică (pentru anonim_4396):

Era vorba despre intretinere, la e46 stiu cum este, dar despre kia nu stiu nimic, piese scumpe, rezistenta...

| RomeoMarin explică (pentru Black38):

Nu te supara ca intreb, ai permis? S-a scos taxa de mult, e46 incepe cu motorizare 1.8 (sunt si 1.6 dar mai rare), iar despre senzatii la volan, au acelasi motor, kia fiind pe diesel are 150 de cei fata de e46 pe benzina cu 143 de cai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RomeoMarin):

Bine punctat! La Kia piesele sunt rezistente,nu îți pică din senin. Din cauza politicii interne, Japonia face mașini de calitate. Și nu, nu e scumpă la întreținere. Spre exemplu, la Kia Carnival, am plătit 650 RON pe un injector, cu 2 ani in urma, injector care a căzut din cauza kilometrilor (792.000 la momentul ăla). Deci sunt o alegere veritabila. Sper ca ti-am fost de ajutor, succes!

| Alexandruuu88 a răspuns:

Ai grija! Masinile care au motorul de 2.0 sunt predispuse la probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Cele germane da, cele japoneze și koreene nu. Succes!