| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am gasit o masina la un pret foarte foarte bun pe mobile.de, am contactat persoana si el este plecat in Anglia cu masina, masina are actele facute pe Germania, se poate aduce in tara direct din Anglia sau trebuie sa merg cu omul in Germania pentru a face celelalte acte?
Poate fi teapa?
Va multumesc!

6 răspunsuri:
| pink425 a răspuns:

Eu te indrum sa te duci personal sa iti iei masina ...si sa te duci cu cineva care cunoaste in domeniu asta, pentru ca in poze iti iei un maseratti si in realitate ai o rabla de dacia...

| anonimus44 a răspuns:

Poti sa o inmatriculezi in Romania fara griji, atata timp cat suporti costurile. Daca nu, tot in Romania, atata timp cat el e proprietar, iti poate face tie imputernicire la masina, chiar daca masina este inmatriculata pe Germania. Nu conteaza in ce tara va aflati, puteti face tranzactia linistit!

| frosty383 a răspuns:

O poti aduce direct ca ai voie sa circuli o perioada cu actele vechi, dar iti recomand sa mergi tu dupa ea sau daca ai pe cineva de incredere acolo

| sandwich a răspuns:

Se pare ca totul a fost o teapa dejucata!
Va multumesc!

| Lucian3f a răspuns:

suzuki vitara? 7400e?

| sandwich a răspuns (pentru Lucian3f):

Nu, un audi a4 2006 la 4000 E