| bobocoss a întrebat:

Salut,am luat în această seară un avertisment pentru linie continua,am semnat proces verbal, insa au avut un apel 112 si au zis ca l voi primi scris prin poștă, aveți idee daca l pot lua eu din poșta fără sa ajunga la domiciliu,nu as vrea sa ma cert cu batranu meu, multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-l poti lua de nicaieri, ca nu vine recomandat sa ramana la ghiseu, ci direct acasa cu postasul si-l pune in cutia postala.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, daca acum ai luat doar un avertizment inseamna ca ai o problema serioasa cu respectarea legii si incalcarea ei si data viitoare vei lua cu siguranta amenda si probabil suspendarea permsiului, daca esti prins depasind linia continua sau viteza legala.

Fiind incepator ai obligatia sa mergi cu 20km SUB viteza legala pe autostrada, deci ai mare grija sa pici in pacat si ramai fara permis data viitoare.
https://www.facebook.com/reel/562685472339972
https://www.facebook.com/reel/1177727639934191

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îl poți lua de la posta. Va veni acasă. Și ce cearta sa ai? Ești major și responsabil pentru faptele tale in trafic, asuma ti