| OnNE24 a întrebat:

Salut! Am montat niste becuri led pe pozitie si cred ca imi face masa pe undeva deoarece cand deschid portiera de pe stanga ma curenteaza putin. Aveti idee daca e de la becuri sau a mai avut cineva problema cu curentul in portiera

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

12V NU ar trebui să-i simți cum că te-ar curenta. Nu cumva e vorba de incărcare electrostatică dată de husa scaunului?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du masina in service auto sa o verifice ei nu te juca ca poate fi periculos face un scurt si ia foc masina in mers

| OnNE24 explică (pentru sierra1):

Daca e pus contactul si deschid portiera din exterior simt ceva ca un curent la mana

| OnNE24 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu face mereu, doar cand pun contactul prima data

| DorinaK a răspuns:

Cu putin ghinion o sa-ti ia foc masina in parcare. De unde esti?

| OnNE24 explică (pentru DorinaK):

Prahova. Ciupitura aia de curent o simt o singura data cand pun contactul si ating partea metalica de pe portiera atat, in rest nu mai face

| DorinaK a răspuns (pentru OnNE24):

Descarcare electrostatica.

| OnNE24 explică (pentru DorinaK):

Deci nu trebuie sa imi fac probleme?

| DorinaK a răspuns (pentru OnNE24):

Nu

| OnNE24 explică (pentru DorinaK):

Mersi frumos

| MrGeo1975 a răspuns:

Daca nu ești electrician auto calificat, nu umbla. Mergi la un servici auto autorizat si cere ajutorul la problema. Poți provoca un scurt circuit sau mai rău. Este o problema electrica pe traseu pe instalația mașini. Ai grija ce faci!