| Alexanderalle a întrebat:

Salut. Am o Skoda Fabia 2 (2008) iar de câteva zile în bord atunci când aprind luminile îmi apare și faza lungă aprinsă și atunci când mi se întâmplă asta nu mai funcționează becul pe partea dreaptă. Mai are momente când dispare din bord faza lunga iar becul pe dreapta funcționează. Aveți idee de la ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil ai vreun scurt circuit (sau conexiune anapoda) la vreun soclu de bec.

| Alexanderalle explică (pentru sierra1):

Mersi!