| saprfui1995 a întrebat:

Salut.
Am picat sala de 2 ori.
Am invatat odata de pe drpciv si a 2 a oara de pe scoala rutiera.
Si degeaba si nu sunt singurul nemultumit, au mai fost 3 dintre care unul era englez, a dat saracu de 4 ori si degeaba.
De unde pot invata pentru categoria c?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De la un curs de legislatie sau direct din legea circulatiei pe drumurile publice.
Dar recomand cursul cu un profesor, ca sa aiba cine sa-ti explice unde gresesti.

| saprfui1995 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Crede-mă am fost și la cursuri. Cert ii ca acasă fac 24 25 26 și la sala pic? și nu sunt singurul.

| Liviu a răspuns:

Hai ma, cum sa pici? mai ales si la categoria C si mai putine intrebari, si nici bataie asa mare de cap. Tu nu ai invatat, cu cate picasi? cu ce scort

| eliancodrut a răspuns:

Trebuie sa studiezi si sa intelegi legislatia rutiera.
Cea mai maree prostie sa incepi sa faci chestionare inainte de a cunoaste aprofundat aceasta legislatie.
Am dat examen la doua categorii - C si B la distanta de 3 ani si am luat punctajul maxim a ambele.

| saprfui1995 explică (pentru eliancodrut):

Am citit aia. De 16 ori și tot pe degeaba acasă ma ajuta fac și la sala nu. Mie mi se pare ceva cusut cu ață alba

| saprfui1995 explică (pentru Liviu):

Prima data 20 a 2 a 19.
Și da am învățat și citit legislația de m-a luat dracu altfel nu făceam atâtea puncte. Și uite ca degeaba

| dragodana a răspuns:

Salut!
Nu e nimic cusut cu ata alba.Pur si simplu ai ceva mental, un block.
Ai emotii? Tremuri? Nu te mai uita la timp si la ccate intrebari ai ramase pentru ca te panichezi si mai mult rau iti faci.
Cu pastile ai incercat sa te calmezi? Recomand StressStop(parca asa era) cu 30 minute inainte de a intra la sala.
Este supraveghere video si in sala si la calculator. Politistii n-au cum sa iti faca tie ceva.Si de ce ti-ar face? Ce are sistemul sau politistii cu tine?
E foarte bine de unde ai invatat.Si cu profesor este bine.Pleci cu lectia invatata de la curs.
Vorbeste si cu profesorul si cu instructorul cum poti scapa de acel block.
Bafta!