Întrebare recomandată | Madalin2296 a întrebat:

Salut, am polishat astazi farurile la masina mea cu smirghel de apa de 360 ( pentru eliminarea lacului anterior ) si nu am apasat, fara apa, smirghel de 800 cu apa, 1500 cu apa si 2500 cu apa. Dupa am aplicat 2 maini de polish pentru far iar farul a iesit impecabil, ca si nou. Problema este in felul urmator, am vrut ca farurile sa iasa si mai frumose am vrut sa aplic 2 maini de spraylac transparent ( pe tub se vede ca este si de faruri ). Dar cand dau cu lac se vad cum ar fi matuite ( incetosate ) care poate fi motivul?

4 răspunsuri:
| carbon21 a răspuns:

Pai trebuia sa le lași așa, afara lac le făceai doar din polish.

| mgtow a răspuns:

Trebuia sa vezi in Youtube cum se face acum fie le duci la specialist sau te apuci din nou

| Madalin2296 explică (pentru carbon21):

Salut, le-am readus la normal, dar totusi as vrea sa dau lac sau folie, dar la folie am nevoie de feon si nu as vrea. Totusi as vrea lac

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lacul la spray e o porcarie, iar pentru aplicarea unui lac e nevoie de ceva exercitiu. De asta nu ti-a iesit.
Multi "vopsitori" nu reusesc sa "intinda" lacul in vopsitorie, folosind lac de calitate si pistoale speciale pentru lacuit; la spray, eventual si cu masina la soare, ai sanse mari sa nu iasa nimic.