| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare poate chiar stupidă sau sunt eu paranoic, am mers cu masina cu 180 km\h si dupa asta parca o simt ca nu mai trage ca inainte,marca nici evacuarea nu mai e asa gălăgioasă dupa toată treaba asta, e posibil sa se fi intamplat ceva?(masina fiind diesel)

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Florian1999 a răspuns (pentru XKronstadt):

Furtunasele de vacum le am schimbat pe toate acum 3 luni, m-am gandit si eu ca ar putea fi de la vacum dar nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Limita maxima de viteza pe autostrazi in Romania este de 130km/ora.
Unde Dumnezeu ai mers tu cu 180?
Multa, foarte multa inconstienta sa iti pui viata in pericol atat tie cat si celorlati din tarfic.
Masina este veche si dupa cum vad din istorciul intrebarilor tale, cu destule probleme, deci nu-i de mers cu ea nici macar cu viteza legala, ca risti sa crape in mijlocul drumului si s-a omori oamenii, ca sa nu mai spun ca este ilegal sa sofezi cu peste 50km peste viteza legala.
https://playtech.ro/......cule-46345

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intrebarea e foarte vaga, s-ar putea sa se fi blocat geometria pe "inchis", sa fi sarit un dinte din distributie, etc.
Ai nevoie de niste investigatii la obiect, cu diagnoza si inspectie in motor, altfel raman doar niste presupuneri.
Motorul e normal sa fie mai silentios dupa un drum lung si cu "forja", se curata motorul pe interior, si nu mai vibreaza la fel de mult.