| ojica99 a întrebat:

Am și eu o mică intrebare. In seara asta a nins și am ieșit și eu pitin cu masina... am intrat intr o parcare mare de la o sala polivalenta. M am învârtit de 2 ori și cineva a fluierat după mine. Era gardianul care nu îmi dau seama sigur dau cred ca mi-a avut semn sa plec sau sa vin la el. Este vre o sansa sa mă trezesc cu o amenda?

17 răspunsuri:
| theo5 a răspuns:

Este o sansa sa parchezi pe un loc rezervat.

| RB26DETT a răspuns:

Daca parcarea avea camere de supraveghere, in cazul in care cei ce lucreaza acolo nu-s asa prietenosi s-ar putea sa te trezesti cu amenda.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu este politai sau jandarm, n-are ce-ti face. Amenzi nu au voie sa dea agentii de paza.

| ojica99 explică (pentru Salontanul):

Dar se pot duce cu filmarea la politie?

| AlphaRo03 a răspuns:

Nu îți face griji, nu se va complica gardianul ăla cu chestii d astea, sunt mulți ca tine.
Ar fi o bătaie de cap pentru el, în primul rand. Stai liniștit.

| NYK4u a răspuns:

Salut, nu cred ca o sa isi bată capul cu acest lucru. (Doar daca nu are camere de supraveghere si gardianul nu are altceva de facut).
Ps: data viitoare du-te undeva la tara daca vrei sa te "dai cu masina " acolo e mai linistit!

| ojica99 explică (pentru Salontanul):

Dar dacă se duce cu filmarea la politie?

| Viorel47gk a răspuns:

Nu, stai linistit, probabil ai parcat pe un loc care era destinat altei persoane.

| relian a răspuns (pentru ojica99):

Ati ajuns sa va fie frica si de umbra voastra laughing naspa de tot. Daca tu intri intr-o parcare care e rezervata care e problema? Intru apoi vad ca e cu rezervare sau plata si ies afara, doara nai parcat masinaa colo ai stat ore si dupa gata te cauta aia sa-ti dea amenda.Intr-o parcare are voie sa intre oricine indiferent cum e acea parcare, frate nu am vazut, e ok ies afara, n-are ceti face, ce amenda sa iti dea pe ce criteriu? Naspa de tot sa ajuns in tara aia. Daca fluera cineva dupa tine deja ai facut in pantaloni laughing Tu ce permis ai cum l-ai luat pe ce baza? Acolo in regulament nu scrie pe undeva cine are voie sa te opreasca si la semnalele cui tu trebuie sa opresti? Cred ca srie dar cine sa citeasca, luati permisele asa pe spaga cred laughing e mai simplu ce sa stai voi sa cititi magarii laughing

| ALGator a răspuns:

Ai voie să te învârti cit vrei. Asta nu înseamnă că ai parcat. Puteai să intri acolo din greșeală. Nu e nicio încălcare.

| ojica99 explică (pentru relian):

... Nu la asta m-am referit, eu am inceput sa ma invart pe acolo. si de asta credeam ca ma pot trezi cu o amenda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Dacă cel care zici tu că a fluierat după tine este doar un agent de pază, nu cred că se va complica în a lua accesul cu poliția doar pentru această problemă.
Cum au zis şi alții, sunt mulți care fac din astea.

| ojica99 explică (pentru ALGator):

Eu ma refeream la cerulete, era zapada si nah. am vrut si eu putin sa ma distrez

| relian a răspuns (pentru ojica99):

Am inteles voiai sa o faci pe grozavu e bun si asa happy0, dar nu stiu daca te poate amenda cineva pentru asta avand in vedere ca era in parcare.Asa daca ai avea antecedente da, insa de e prima oara, nu stiu, dar vorba cuiva pe aici nu sta sa se incurce careva cu chestii de astea, mai ales ca ai plecat cand tea fluierat ala.

| cristi202 a răspuns:

Te-ai "invirtit"... Zi mai bine ca ai facut vreo doua drifturi, ca daca doar te invirteai, nu avea nimeni nimic cu tine.
Daca te sperii doar ca a fluierat dupa tine, ma intreb cum ar fi fost daca te-ar fi luat de guler happy
Ce amenda sa iti dea un biet paznic, sau gardian?

| ojica99 explică (pentru cristi202):

Idk. m-am gandit ca poate se duce la politie cu filmarea... dar nu cred ca se oboseste.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ojica99):

Asa si? Ce o sa spuna? Ca te-ai invartit pe acolo? In ce lege scrie ca n-ai voie sa te invarti pe acolo? Dar daca ai facut drifturi te poate amenda pentru tulburarea orinii si linistii publice.