| denisTiky a întrebat:

Salut! Am umblat putin pe sub capota la patrol (y60), am curatat filtru de aer, avusem niste probleme la instalatia electrica de la motorasul pentru apa la parbriz. Iar acum dupa ce am terminat de lucrat nu mai vrea sa porneasca. M am uitat la sigurante, nu sunt arse nici una dar sunt 2 la care nu le vine curent(din ce stiu, si inainte erau asa dar masina mergea fara probleme) nici cu contactul luat nici cu contactul pus. La relee se aud 2 dintre ele dupa ce pun contactul. Tot ce am observat si nu sunt sigur ca e in regula e faptul ca la pompa de amorsare vin 2 fire (+ si -) iar la plus curentul e foarte slab. Nu stiu daca e normal.

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nasol.
Daca nu stii sa cauti semnele vitale ale unui motor, cheama un mecanic.

| relian a răspuns:

Sigurantele alea doua is doara parcari,adica sigurante de rezerva,zic de alea ce spui tu ca nu vin curent la ele.

Nu s-a stricat,ori nu porneste ca ai curatat tu filtru de aer,ori ca te bagai sub capota,ai ceva la instalatia lectrica,ai si spus-o singur,ai avut problema, probabil miscand ceva pe acolo sa slabit ceva cabluri, ceva conectoare.

laughing Hai ca esti tare de tot la faza cu lantu de bicicleta, iai traso tare de tot, desi el crede ca tea atins pe tine la orgoli ce mai spune, tare faza laughing
Dar ce so face cand vede ce se invart rotile in timp ce pedaleaza laughing atunci sa te tii laughing

Răspuns utilizator avertizat