| denisTiky a întrebat:

Salut! Am umblat putin pe sub capota la patrol (y60), am curatat filtru de aer, avusem niste probleme la instalatia electrica de la motorasul pentru apa la parbriz. Iar acum dupa ce am terminat de lucrat nu mai vrea sa porneasca. M am uitat la sigurante, nu sunt arse nici una dar sunt 2 la care nu le vine curent(din ce stiu, si inainte erau asa dar masina mergea fara probleme) nici cu contactul luat nici cu contactul pus. La relee se aud 2 dintre ele dupa ce pun contactul. Tot ce am observat si nu sunt sigur ca e in regula e faptul ca la pompa de amorsare vin 2 fire (+ si -) iar la plus curentul e foarte slab. Nu stiu daca e normal.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| denisTiky explică (pentru Nrx):

Nu stiu ce ai inteles, dar oricum esti departe de ce am zis eu.

Răspuns utilizator avertizat
| denisTiky explică (pentru Nrx):

Si atunci cum ai ajuns la concluzia aia "Cand ceva functioneaza nu te bagi"?
(:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru denisTiky):

Iar eu am înțeles ca ai vrut sa pari mecanic și a ieșit un mare rahat. Mai ești și obraznic când cineva îți zice în față că te-ai băgat unde nu trebuia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru denisTiky):

Iar eu când fac prostii și greșesc, nu stau să mai postez pe internet greșeala pe care am făcut-o. Eu sunt biciclist și când ceva nu funcționează și știu ca nu sunt capabil să fac, atunci nu pun mână pentru există riscul să iasă un mare rahat. Cum a ieșit și în cazul tău, de asemenea. Eu merg direct la mecanic. S-a mai întâmplat să mă bag unde nu trebuia și, mna. Dar nu m-am plâns decât la mecanic, nu pe TPU. Asa ca lasă obraznicia și mergi la mecanic. Nu pornește, o tractezi. Sa îți fie învățătură de minte. Data viitoare nu te mai băga.

| denisTiky explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, atunci nu mai sta pe internet sa imi raspunzi mie, mai bine mergi si da o tura cu bicicleta...si vezi sa nu ti cada lantu ca trebuie sa chemi ajutoare sa ti l puna la loc sa nu strici tu ceva..doamne fereste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru denisTiky):

Ce prost ești! Se vede ca ești un om frustrat pe care l-am atins la orgoliu. Și mai învață să scrii, domnule mecanic numit Dorel. laughing Ce pot cere unui om fără școală, cum ești tu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nasol.
Daca nu stii sa cauti semnele vitale ale unui motor, cheama un mecanic.

| relian a răspuns:

Sigurantele alea doua is doara parcari,adica sigurante de rezerva,zic de alea ce spui tu ca nu vin curent la ele.

Nu s-a stricat,ori nu porneste ca ai curatat tu filtru de aer,ori ca te bagai sub capota,ai ceva la instalatia lectrica,ai si spus-o singur,ai avut problema, probabil miscand ceva pe acolo sa slabit ceva cabluri, ceva conectoare.

laughing Hai ca esti tare de tot la faza cu lantu de bicicleta, iai traso tare de tot, desi el crede ca tea atins pe tine la orgoli ce mai spune, tare faza laughing
Dar ce so face cand vede ce se invart rotile in timp ce pedaleaza laughing atunci sa te tii laughing