| AvramEmi a întrebat:

Salut, am un seat Toledo 1.6 16V și am o problema la el, sta turația la 1100-1200 după care abia sta la 800 ture și nu se mai accelerează, s-au schimbat injectoare, egr. bujii, fise am pus tester, am schimbat tot ce-o zis pe tester și degeaba.
Și mai nou am și un polo 9n 1.2 16V exact cu aceeași problema și nu-i dau de cap.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O remarcă: la 1100-1200 rpm, ralanti-ul e prea mare

| AvramEmi explică (pentru sierra1):

Stiu și eu ca e prea mare asta-i și una din manifestări sta turația la 1100-1200 timp de câteva secunde și cade la 800 și taie pedala