| Nimeni10 a întrebat:

Salut, care ceredeti ca e cea mai ok masina la 3000-4000 euro?
Skoda octavia vrs, audi a4 b7, passat b6, e90/e91, seat exeo, seat leon, golf 5?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Presupunând că sunt uzate/intreținute la fel, uita-te și tu ce fain e audi a4 b7!

| gabicoo a răspuns:

Lamborghini.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

You gotta be joking

| ReddY25 a răspuns:

Passat,Octavia și Golf 5

| ReddY25 a răspuns (pentru ReddY25):

Chiar și A4

| kalasnicov22 a răspuns:

Au fix aceleasi motoare si aceleasi componente.
Difera doar forma tablelor la exterior si a plasticelor la interior.

| c4nd4leante a răspuns:

Audi a4 b7.

| Frank51 a răspuns:

În momentul ăsta îmi place golf 5 puțin aranjat/modificat la aspect, altceva în banii ăștia nu aș lua.

| mihai69 a răspuns:

La banii ăștia, niciuna. E un preț pentru mașini prea vechi ca să merite investiția. Dacă ai doar suma asta, caută ceva mai modest, dar mai nou!

| noelnoel a răspuns:

De ce vrei masina?
ca sa te deplasezi, sau sa te joci cu ea si sa o arati amicilor?
in cazul al doilea, nu imi exprim nici o parere, nu ma intereseaza.
daca insa vrei sa te deplasezi, conteaza ce fel de deplasari faci: mai mult prin oras-80%- si cateodata la rude sau in vacanta, atunci ai nevoie de o masina de oras, cu consumul adaptat pentru oras.
daca locuiesti la distanta de oras sau chiar la tara, ai nevoie de o masina care sa se descurce la drumuri lungi si strazi proaste,
cu consumul si tractiunea si puntea adaptate mai mult pentru tipul asta de utilizare.
in functie de asta, te uiti la bani si faci o lista a masinilor care se inscriu in categoria care te intereseaza.
altfel...te vei uita asa cum spune cineva, la forme de tabla.
sunt site-uri unde poti compara complet masina cu masina, toate datele, pros and cons.
cele la care te uiti cred ca sunt exclusiv city cars, deci compara fiabilitatea, dimensiunile, safety, si consumul, pana te restrangi la 2-3.
apoi cauta masinile reale si vezi cum te simti efectiv in ele.
ce cred oamenii nu conteaza, conteaza sa ti se potriveasca masina nevoilor si posibilitatilor tale.
spor!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E90/91, ca e singura masina demna de bugetul ala.
In rest ai pus doar gunoaie de 1400 euro si ITP-uri pe naspa.
La 4000 euro eu zic ca avem macar pretentii la un motor reusit, nu PD si TFSI.