| anonim_4396 a întrebat:

Salut cine ma poate ajuta si pe mine am un ford focus cu un radio cd Sony si as vrea sa pun usb dar nu stiu cum si ce imi trebuie

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il schimbi cu tot, scoti afara actualul dispozitiv si bagi alt radio CD incorporat cu USB.

| ombladon a răspuns:

Daca ai intrare AUX, ai o sansa sa pui intrare USB, daca nu ai intrare AUX, trebuie sa-l schimbi cu totul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foloseste un modulator fm sau schimba cd player ul cu unul care accepta usb

| maturgrizonat a răspuns:

Solutia ieftina=modulator FM.
La modulator se cuplaza un stick USB sau un card de memorie cu mp3-urile tale.
Modulatorul se alimenteaza de la bricheta si emite ca un post FM, pe care il prinzi pe radioul tau.

| Cristinel_Andrey_1993 a răspuns (pentru maturgrizonat):

Am modulator dar nu imi place ca nu se aude clar si isi pierde semnalul

| Cristinel_Andrey_1993 a răspuns (pentru ombladon):

Am AUX in meniul radioului poti sa imi spui ce imi trebuie sa cat ma costa mersi

| maturgrizonat a răspuns (pentru Cristinel_Andrey_1993):

De vina este modulatorul, este probabil un fake.
Incearca si alt modulatoar, unele sunt impecabile.
La AUX poti culpa un mp3 player.