| Începătorul988 a întrebat:

Credeti ca o masina poate fi limitata din soft? Din cate stiam, unele erau la 190.
A mea la 220 pur si simplu nu se mai duce( ar mai putea 10/20kmh). Este limitara din soft, sau din cauza jantelor?
Masina in cauza audi a3 8p 2008 2. 0tdi 170cai euro4

39 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns (pentru Începătorul988):

Passat 101hp cu soft la 120-130(estimez, pentru ca inca nu am pus-o pe dyno), am luat-o cu acest soft, deci stock nu stiu daca atingea 198 sau nu, dar cu acest soft da.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

A avut un prieten de 1.9 131, b5.5, si a atins 210, fara soft.

| Arthiom a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu e asa simpla treaba cu modificarea softului. Trebuie umblat atat la el, cat si la motor. Nu exista site pe care sa fie descrisa detaliat si complet toata procedura.

| Începătorul988 explică (pentru Arthiom):

La motor la ce anume?

| Frank51 a răspuns (pentru Începătorul988):

La versiunea aia de 131 cai stock, limitarea din soft e la 210 inseamna. Se pare ca au facut limitarea in functie de caluti, desii daca ai 101 nu prea poti depasii 200 cred.

| Începătorul988 explică (pentru Frank51):

Nu stiu. 101cai am avut pe vechea masina, un astra g 2.0 dti. De la 160 numai urca nici trasa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu inteleg, vrei sa decolezi cu ea sau cum?

| Începătorul988 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu, nu. Inca. laughing nu se stie ce ii rezerva viitorul(turbina hibridizata, intercooler marit, evacuare+soft)

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns (pentru Începătorul988):

Stiu pe unu care a scos la remmap 430 cp, cu motor 2.0 bi turbo si presiunea compresiei era 35 psi. masina aia rupea pamantul, mai ales ca scapa-se de turbo lag facand-o 2 step