| allstars a întrebat:

Salut detin un scuter daelim s2 motor de 250 si nu mai porneste, da semne de pornire dar nu o ia. Care ar fi cauza? daca ati putea sa imi dati vreo idee.Multumesc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, nu ma pricep la mecanica, dar spun doar atat: alimentare incorecta; nu se alimenteaza corespunzator, are nevoie de mai mult combustibil la motor. Sper ca ti-am fost de folos cat de cat.

| vasilemokanu a răspuns:

Intai verfica scanteia la bujie daca iti merge si pe urma din alimentare. Succes

| ionutZzG30 a răspuns:

Verifica bujia s-ar putea sa fie de acolo.

| allstars explică:

Dupa vreo 2 ore de dat la automat a luat-o si dupa aceea nu a mai vrut

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru allstars):

Carburatie proasta!

| Yamaha123 a răspuns (pentru allstars):

Desfa bujia si cu o siringa pune-i 5 mg de benzina infileteaza bujia bine si ar trebui sa o ia.