| led01 a întrebat:

Salut, eu am o masina cu numere preferentiale si vreau sa imi iau alta masina sa pun numerele preferentiale pe masina asta noua, care este procedura va rog?

multumesc

2 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Poti sa o faci doar in doua cazuri: cand vinzi masin, retii numerele si cumparatorul primeste alte numere. Scoti masina din circulatie si retii numerele.
In ambele cazuri inmatriculezi noua masina cu nr. retinute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vinzi masina inainte ca nou proprietar sa o transcrie faci o cerere de retinere a numerelor. cand o transcrie numerele se elibereaza si le poti lua tu la masina noua