| anonim_4396 a întrebat:

Salut,imi traduce si mie cineva mai pe romaneste toate erorile astea? Adica ce trebuie sa fac/schimb sa rezolv erorile pe rand! Multumesc anticipat!
●P0303 – Detectarea erorilor cilindrului 3
P0304 – Detectarea erorii cilindrului 4
P0401 – Fluxul de recirculare a gazelor de eșapament (EGR) este insuficient
P0140 – Circuit insuficient al circuitului senzorului de oxigen încălzit (HO2S) Senzor bancar 1 2
P0178 – Tensiune scăzută a circuitului senzorului pentru compoziția combustibilului
si P1178 la care nu am gasit traducere ☹ cu toate astea masina merge normal, erorile le-am descoperit din intamplare cu un OBD 2 cumparat de pe net.

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Trebuie sterse erorile si vezi ce mai apare. Poate sunt mai vechi erorile. Din ce arata acolo, ar fi bujie sau bobina. Trebuie facuta o verificare completa la sistemul de aprindere (daca e pe benzina, nu ai specificat nici un detaliu despre ce masina/motor e)

3 răspunsuri:
| Valentin8888 a răspuns (pentru Adrian5575):

Da,scuze,greseala mea. E skoda fabia 1 motor 1.4 16V si are si instalatie gpl BRC

| Adrian5575 a răspuns (pentru Valentin8888):

Daca masina merge OK, stergi erorile si peste 2-3 zile verifici daca a mai aparut ceva.

| Valentin8888 a răspuns (pentru Adrian5575):

Ok multumesc!