| adryan_4792 a întrebat:

Intentionez sa cumpar o Skoda Rapid 1. 4TDI 2016..cunoaste cineva ceva despre acest motor? E fiabil in timp? Cele 1. 6TDI am auzit ca au avut probleme. Credeti ca fac o alegere buna?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie îmi place Rapid-ul, dar încă e un model destul de nou, nu se vad multe defecte.
Ți-aș recomanda un benzinar TSI, chiar dacă au faimă proastă, cred că sunt mai ok decât un diesel cu dpf.
Am condus mult 1.0 TSI, merge foarte bine. E cel puțin la fel de puternic precum căruțele Golf 4 alh, iar caroseria e mult mai reușită.
1.4 tsi ar fi deja "rachetă".
Diesel doar dacă mergi peste 60% extraurban.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cumpar o Skoda Rapid...fac o alegere buna?"

un preț?

| Andrei200202 a răspuns (pentru sierra1):

Atât ai inteles din întrebare? Dacă nici prețul nu l stii, cu ce informatii poti sa l ajuți despre masina?

| sierra1 a răspuns (pentru Andrei200202):

"Credeti ca fac o alegere buna?" - toate au un preț! Când o să inveți asta, o să spui "scuze, mi-am băgat nasu in fără să am habar!"

| xerxes1 a răspuns:

Este prea mic motorul.
Consumul este ok, dar sa te depaseasca toate cutiile de conserve marca Logan o sa devina frustrant in timp.