| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un golf 4 si nu il pot incuia, cheia nu intra in usa, banuiesc ca are contactul schimbat care ar fi cea mai ieftina solutie. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Te duci la dezmembrari si iti cumperi un butuc cu tot cu cheie, sau incearca sa te uiti putin in gaura cheii sa nu aiba mizerie, eventual poti folosi si un spray pentru asa ceva.
Sau alta posibilitate sa iti pui o alarma aftermarket cu inchidere centralizata din telecomanda.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Schimbi incuietoarea cu una noua care vine cu cheie si asta e vei avea 2 chei.Ori schimbi si incuietoarea si contactul pereche adica sa aiba aceiasi cheie si ai rezolvat problema.Asta daca masina nu are inchidere electronica caz in care e ceva mai mult de facut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi si la celelalte usi.
Daca cheia se potriveste la contact, varianta cea mai ieftina e telecomanda, care sa lucreze cu inchiderea centralizata a masinii (cam toate au).

| OldSoul a răspuns (pentru Comus_Marian_1994):

Da, sau daca ai deja inchidere centralizata iti va fi mult mai usor.