| skirlex a întrebat:

Salut, sa raspunda cine se pricepe, pot sa fac un motor 1.9 tdi sa scoata un sunet la fel de tare ca 1.8T benzina, dau funda (antilag ma refer)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, il schimbi cu unul pe benzina de 1.8

| skirlex explică (pentru suntserios):

Fi mai concret da sau nu, nu am nevoie de subintelesuri

| relian a răspuns:

Eu din ce stiu masinile cu motor pe benzina fac mai putin zgomot decit cele pe motorina.Nu stiu exact ce spui dar eu asa stiu si asa si aud, vad pe strada. Cele care fac zgomot mare si sint pe benzina este ca nu mai au catalizatoare, nu mai au acele site pentru reducerea zgomotelor, nu stiu exact acum cum le spune.Deci scoti chestiile alea ce reduc zgomotul si o sa ai si tu masina care face galagie.Dar nu stiu cum o sa fie cind vei merge si va trebuie sa faci inspectia tehnica.Cei care au asa masini trec inspectia ilegal, adica dau bani daca gasesc unia care accepta asta.

| skirlex explică (pentru relian):

Mersi ca ai dat un raspuns la intrebarea mea, salut