| Sebi0312 a întrebat:

Salut! Sunt un baiat din judetul Alba interesat de obtinerea permisului de categoria A2. M-am interesat in multe locuri si nu am gasit nicio scoala care are pregatire in aceasta categorie. Este normal asa ceva? Cineva din judetul Alba care ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Citeste punctul b. Tot din linkul trimis de tine. Mai multa atentie, el vrea pentru A2.
„Vârsta minimă pentru obţinerea permisului de conducere este
a) 16 ani împliniţi, pentru categoriile de vehicule AM, A1

b) 18 ani împliniţi, pentru categoriile de vehicule A2

c) 20 de ani împliniţi, dacă persoana are o experienţă de cel puţin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria A2, sau 24 de ani împliniţi, pentru motocicletele din categoria A"

8 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Oŕi ce școală mergi și ceri permis A
Si dacă ai A atunci iti da cadou si toate celelalte AM

| Adina2004doolce a răspuns:

Iti poti lua bicicleta

| NunuNini a răspuns:

Nu cred ca nu exista. Cred mai degraba ca nu ai tu varsta: 24 de ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru NunuNini):

24 de ani? Pentru ce?

| Sebi0312 explică (pentru Adina2004doolce):

Mersi, mersi. apreciez sfatulhappy

| Sebi0312 explică (pentru darrio2007):

Multumesc. Am aproape 18 ani si le-am zis parintilor ca vreau sa fac carnetul si pentru A2. Tatal meu s-a interesat la o scoala de soferi din apropiere si el a inteles ca nu se poate face decat la 24 de ani. mi se parea o prostie si m-am contrazis cu el. acum stiu de ce a spus persoana respectiva acest lucru.

| Sebi0312 explică (pentru Sebi0312):

Nu exista in tot judetu' asta o singura scoala care are asa ceva.