| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Acum 3 zile am achizionat un Honda Cbr125R din 2014, iar de vreo 2 zile aud un sunet anormal in dreptul motorului, nici nu pot sa descriu sunetul. este ca si cum o bucata de metal se loveste de alta. Sunetul asta il aud cand motorul sta la relantiu, se aude incet si se aude extrem de tare cand il turez in 5-6mii de turatii dar de la 7k de turatii in sus nu se mai aude.Iar foarte tare se aude cand schimb vitezele, in special 1-2, de la a 3a in sus iar nu se mai aude. Eu nu pot sa-mi dau seama de la ce este...cutia de viteze?
Nu pot sa inteleg de la ce este. aveti ceva idei? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca are probleme serioase la motor, avand deja 10 ani de uzura...
Du-o inapoi de unde ai luat-o, banuiesc ca-i inca in garantie daca ai luat-o oficial de la un dealer de masini si motoare uzate.

| Dedozaurul1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stiti cumva ce poate fii?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa se intampla cand iei rable, trebuie dusa in service auto sa o vada cineva calificat si sa ai bani de reparatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde sa stie Violeta ce are, violeta este păreroloagă ea nu stie nimic