| Alex00615 a întrebat:

Salut TPU,

Am cumparat recent o masina de la o ruda si are martorul de airbag aprins. Masina e foarte buna in rest, insa ma streseaza martorul ala si nu stiu cat m-ar costa sa rezolv problema ca nu stiu nici macar care e problema in sine, nici eu, nici ruda, decat ca e ceva la airbag. Aveti idee cat m-ar costa sa rezolv situatia asta pe baza a ce cunostinte ati putea avea legat de reparatii de genu? Mentionez ca am un Opel Corsa D din 2008

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cea mai ieftina varianta este ca o mufa de la airbag nu face contact cum trebuie si de aici martorul aprins.

Varianta cea mai scumpa este ca masina a avut accident si nu mai are airbag-ul.

Oricum trebuie pus un tester pe ea sa afli de la ce este eroarea

| Violleta2022 a răspuns:

Masina a avut accidnet serios daca airbagul este defect si nu se mai opreste butonul.
Costa destul de mult sa se scoata bordul si sa se monteze un nou airbag, dar merita toti bani, ca-ti poate salva viata.