| ciprian1999 a întrebat:

Salut tpu. am nevoie de ajutor. am un modulator auto (o porcarie de mp3 portabil in care pui cardul sd sau stik-ul si ai muzica ) si cand il bag in priza auto nu se intampla nimic. din cate am inteles de fourum-uri trebuie sa fac niste legaturi de la priza la casetofon. va rog frumos ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Wenny10 a răspuns:

Un sfat... Arunca-l!

| DataSoft a răspuns:

Pune si tu cheia in contarct la pozitia ON(cand se aprind beculetele in bord) si atunci este posibil sa iti functioneze bricheta..
ca la majoritatea masinilor briceta este numai pe pozita on si cand este pornita masina

| ciprian1999 explică (pentru DataSoft):

Am incercat si cu masina pornita si tot nu merge

| DataSoft a răspuns (pentru ciprian1999):

Dar bricheta de la masina iti functioneza?

| OldSoul a răspuns:

Daca modulatorul e functional si respectiv alimentat, trebuie sa selectezi pe el o frecventa radio, pe care mai apoi sa o selectezi si pe radio, abia dupa va functiona.