| SanduStoica123Sandu a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare
Daca am propiul meu service auto si vreau sa ma angajez ca mecanic auto la el. Se poate daca nu am diploma de mecanic auto (stiu mecanica) dar nu am diploma
Astept raspunsuri

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu te-ai angaja sau nu?

| SanduStoica123Sandu explică (pentru suntserios):

Da, dar vreau sa stiu daca este legal sa te angajezi la propria firma daca nu am studii sau diploma de mecanica?

Bula
| Bula a răspuns:

Poti sa te angajezi in propria ta firma.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru SanduStoica123Sandu):

Irelevanta diploma. Nu e medicina, avocatura, inginerie

| SanduStoica123Sandu explică (pentru suntserios):

Adica ma pot angaja si fara acea diploma (precizez is la profesionala pe electrica auto) si fac si mecanica si electrica la practica
Normal as dori sa fiu angajat si ca mecanic auto si ca electrician

Bula
| Bula a răspuns (pentru SanduStoica123Sandu):

La terminarea profesionalei vei primi aestat de calificare despre cunoasterea meseriei.