| Sebastian_Ionut_1950 a întrebat:

am si eu un Mercedes w123 motor 2300 benzina si as dori sa stiu cam cat ma costa un tunning motor adica sa adaug mai multi cai putere? Si daca se poate sa-mi recomande cineva un auto tunning din constanta. Va multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Cu 2000 de euro nu faci prea multe la aceasta masina.
Fiind o masina veche cu carburatie, e necesara o investitie considerabila pentru a creste puterea, dupa acea crestere de putere mai ai nevoie upgarde la frane, suspensie, ambreiaj, sasiu.
Parerea mea, este ca ai o masina frumoasa, eu zic ca merita sa ramana asa.

5 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Cat vrei sa investesti in masina?

| xerxes1 a răspuns:

Tuning la o masina istorica?
Adica vrei sa o tiganesti?

| Sebastian_Ionut_1950 explică (pentru xerxes1):

Nu sa o " tiganesc " eu nu vr sa o tin pentru parade, eu vreau sa ma plimb cu ea sa mearga ca o masina noua si sa aiba putere

| Sebastian_Ionut_1950 explică (pentru sir sanjei):

Momentan bugetul meu este de 2000 euro

| Sebastian_Ionut_1950 explică (pentru sir sanjei):

Masina este restaurata in mare parte de parintii mei dar este restaurata clasic pentru parade, eu vreau sa fie altfel, un pic mai sport sa zic asa cu mai multi cai putere etc etc