| Maxim_Ionut_Catalin_2000 a întrebat:

am un atv cu motor de 150cm3 si cand apas acceleratia(pe liber) se opreste motoru, de ce? !

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu ce carburator are atv-ul tau, dar eu zic ca ori e nivelul de benzina prea mic, ori debitul de aer prea mare.
Ar putea chiar sa fie filtrul de aer infundat, si sa moara din cauza debitului de aer prea mic, in momentul in care accelerezi si incepe sa-i bage benzina.

| Maxim_Ionut_Catalin_2000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am sa vad daca se schimba ceva daca reglez carburatoru

| Alin_Nicolae_1998 a răspuns:

Salut! Aceiasi problema am si eu la un atv de 125 cm3! Este din carburator! Iti curge benzina pe evacuare? Daca iti curge si benzina pe evacuare inseamna ca iti baga prea multa benzina in carburator! Si daca iti baga prea multa benzina îți inneaca bujia si se opreste motorul!winking