| Madalin2004 a întrebat:

Salut,TPU
Am un BMW e46 320d 150hp automat
Am dimeninsiuni la roți 225 45 r17
Ce pare aveti, sunt prea mari pentru e46?
Dupa 80km/h numai trage bine, sa fie dl roți sau dl altceva?

4 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Nu pare ca aceasta sa fie problema, daca rotile sunt de o dimensiune mai mare "afecteaza" pornirea de pe loc, dar aici este vorba despre altceva. Deci nu, nu rotile sunt problema.

| Madalin2004 explică (pentru vatadezahar24):

Ce ar putea sa fie?

| 120bulevard a răspuns:

Nu sunt prea mari, eu as zice sa te duci sa-ti faci un tester pentru ca masina da semne ca intra in limp mode ca sa protejeze motorul, ar putea fi niste senzori defecti (sau alte probleme mecanice) de care nu stii si pe care ii poti vedea doar cu testerul.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Madalin2004):

Poate e turbo-ul dus, nu știu.