| Madalin2004 a întrebat:

Salut,TPU!

Am un Bmw e46 320d facelift si are momente cand trage si cand nu, iar dupa 80 urca foarte greu

Am fost la un baiat care are si el multe e46-uri, s-a uitat la motor si mi-a spus,, Vezi ca furtunul ala cu senzor e de e46 non facelift,iar a tau e facelift). Furtunul de iese din intercooler spre motor cu senzor pe el

Poate sa NU traga din cauza asta? Asa am cumparat-o

Oare daca pun furtunul cu senzor, masina va trage cum trebuie să traga ea in mod normal?

2 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Pot fi multe cauze, dar in niciun caz modelul furtunului, daca pui testerul iti spune exact ce are, pot fi multe cauze.

| Madalin2004 explică (pentru kalasnicov22):

Pe tester
Arata eroare dl senzoeul dp furtun

Iar furtunul dp facelift si non facelift, diferă la aspect