| radoy22x3 a întrebat:

Am un scuter huatian spider 2 cum il fac sa arata ca o motocicleta? idei.pana acuma l-am facut cu chit dar nu-mi reuseste nimic dati.mi idei.cadru carene ce se potrivesc? si cum il fac

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pai cu una, doua, nu prea poti sa il faci, sau cel putin nu exista piese care sa se potriveasca.
Dar daca vrei neaparat sa il faci poti incepe prin a modifica cadrul, adaugi o teava intre partea din fata si zona de sub sa, daca mai este necesar mai faci asta si in alte zone, apoi incepi sa faci carenele din fibra de sticla.

2 răspunsuri:
| radoy22x3 explică (pentru OldSoul):

Si la ghidon cum fac? o schita ceva? sau niste idei ma detaliate.ms

| OldSoul a răspuns:

Cam asa ceva incearca sa faci http://i3.minus.com/jbzHvXN2NGzhfh.jpg.
Linia cu galben e legatura principala. cele rosii sunt la alegerea ta daca le pui sau nu, dar eu zic ca iti va fi mai usor sa faci/prinzi carenele daca le pui.