| cocacola007 a întrebat:

ce ati alege dintre audi a3 2004 in 2 usi, audi a3 2006-2007 in 4 usi si opel astra h gtc 2005. care sunt plusurile si minusurile masinilor?

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nici una. daca nu stiu nu ma bag. teorii sunt multe. daca ai bani una noua.

| MariusF23 a răspuns:

Cu cat e mai noua, cu atat e mai bine. Cu toate astea as prefer GTC-ul. A3 doar daca are motor de 2.0 benzina.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Audi A3 in 4 usi 2006-2007. Masina decenta ca vechime, dotari premium, calitate premium, versiuni de motorizare interesante, tinuta de drum buna.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de buget, experienta si drumurile pe care ai de gand s-o folosesti.
Eu n-as lua A3 decat daca ar fi modelul vechi, de prin 2003, motor 1.8T.
Iar Astra H GTC e o masina pentru drumuri bune, as lua-o doar daca as avea unde sa dau intr-o masina (Transfagarasanul suna bine).
In rest, daca e sa aleg un coupe sport, as alege un Astra G Bertone sau hatch in 3 usi, pe care sa pun vestitul C20LET.

| cocacola007 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Referitor la audi a3 modelul vechi, daca ar fi motor 2.0 TDI l-ai lua?

| MariusF23 a răspuns (pentru cocacola007):

Nu m-as risca la 2.0 tdi vechi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru cocacola007):

Sa nu vad 2.0 TDI de la VAG.
Cele mai proaste motoare posibile.
1.9 TDI in schimb sunt bune, asa ceva mi-as lua. Insa nu mi-as lua masina mica cu motor diesel, e o risipa. Motorul diesel nu simte greutatea, fuge la fel si pe A4 si pe A3, asa ca as alege A4 diesel.