| RobertPRV a întrebat:

recend am gasit o motocicleta de 125 mai exact Honda nsr 125 si problema este ca aceasta motocicleta are numere galbene, cat costa sa ii pun numere normale?

3 răspunsuri:
| Finutu_Alle_1989 a răspuns:

Nu poti deoarece are sub 150 cc

| Live4Ride a răspuns:

Salut. o inmatriculare a motocicletei nu este foarte scumpa. cateva sute de lei plus asigurarea de ale cateva sute maxim 400/500 pe an si impozitul maxim 60 lei pe an.
Este trecuta cu nr galbene pentru a se putea conduce fara permis si este ilegal si daca te prinde politia si iti face un control mai amanuntit iti va face dosar penal pentru fals si uz de fals in acte!
Pentru a avea nr normale trebuie sa ai permis categoria A1 pentru moto intre 49 si 125 cc! sau mai nou cred ca este A2, dar nu stiu la ce foloseste A2!

| RobertPRV explică (pentru Live4Ride):

Pai acum urmeaza sa iau permisul pentru A1 dar am o suspiciune in legatura cu motorul, are numerele galbene si nu stiu daca e normal asa ceva, normal cele de 125 trebuie sa aiba numere normale, dar nu stiu ce sa fac acum sa o cumpar sau nu