| GabrielGL a întrebat:

Salut TPU. Un prieten vine din un stat european cu masina (Italia) si vrea sa se duca in vacanta in Bulgaria vrea o asigurare la masina extra pentru furt ce recomandati? Mersi

5 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Sa-si faca asigurare antifurt in statul ala european.
Din moment ce nu are Casco inseamna ca nu este o masina noua, si nici prea valoroasa, ca altfel nu se zgarcea la cateva sute de Euro pe an in plus.

| gabicoo a răspuns:

Să-și ia un rottweiler.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa își facă în Italia la asigurator și opțiunea pentru furt. Ce sa ii recomandam noi din Romania?

| GabrielGL explică (pentru KovacsB):

Valoarea masini e19k asigurarea e 1200€ si e casco full dar vrea el ceva in plus ....ms

| KovacsB a răspuns (pentru GabrielGL):

Are pe naiba.
Casco full inseamna tot ce vrei nu mai abera.
Cu placere!