| yuliansch a întrebat:

Salut,
Va rog sa ma lamuriti, cu urmatoarea problema: de ceva vreme am o mica problema la pornire(skoda fabia 1.4 16v 101cp, 2004) in sensul ca invarte dar nu porneste( ceva de genul ca si cum n-ar avea benzina). La prima cheie porneste binisor, dar uneori daca sta cateva minute nu vrea sa porneasca iar dc porneste are o turatie foarte mica ce creste treptat. ce am observat( nu stiu dc are legatura), dimineata cand deschid usa din stg se amorseaza pompa sau asa ceva. Ei bine, cateodata sunetul acela este mai ciudat ca si cum nu s-ar amorsa ( suna ca atunci cand se prinde banda la casetalaughing ). Ce ar putea fi?

7 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Are nevoie la service

| ginoeugen23 a răspuns:

Hmmmm trebuie ceva mai concret... doar nu e casetofonhappy

| yuliansch explică (pentru ginoeugen23):

Mai concret...cateodata nu porneste "la sfert", ba din contra f greu.

Răspuns utilizator avertizat
| cicky6 a răspuns:

S-o duci la service.

| ginoeugen23 a răspuns (pentru yuliansch):

La prima cheie? sau dupa ce il opresti?

| yuliansch explică (pentru ginoeugen23):

La prima cheie porneste bine, problema este dupa cateva opriri-porniri.