| Seby80 a întrebat:

Salutare, am 18 ani si detin o Honda crf250. Dupa cum stiti motocrossurile nu se pot inmatricula, eu am A-ul. Si vreau sa stiu, daca merg cu ea pe drum, ce poate sa imi faca politia!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Te incadreaza la ''punerea in circulatie, pe drumurile publice, a unui vehicol ne inmatriculat''.te poate trimite in tribunal pentru asta.
ps.nu stiam ca motocrosurile nu se pot inmatricula.nu vad care ar fi motivul. daca ii pui far, semnalizatoare si stop de frana?

| Seby80 explică (pentru a1doru):

Alea sunt Enduro, desigur, preturile cresc pentru dotarile astea!

| a1doru a răspuns (pentru Seby80):

Toata lumea vorbeste de enduro, de cross... dpdv mecanic, care e diferenta?rolling on the floor

| Seby80 explică (pentru a1doru):

Pai sa iti zic eu, motocrossurile au suspensiile mai tari, pentru absorbirea socurilor la sarituri inalte, ratia cilindrului este diferita la enduro, cele de la motocross, sa iti zic mai simplu, sunt foarte nervoase, iar enduro sunt mai calme motoarele.I ar acum ce ne interesa pe noi, crossurile nu au dotari pentru drum, far, demarol electric, kilometraj, ceea ce enduro are, dar la pret, e diferenta de vreo 1000-2000 euro de la model la model! De asta zic eu!