| valy69669 a întrebat:

Am cumpărat o drujba noua si la relanti se invarte lantul. A venit un băiat nestiutor si a umblat la un reglaj si la relanti, da sa moara motorul si apoi moare. Si are forta mai mica...
E normal sa se invarta lantul în relanti?
A mai făcut o prostie cel a cui e drujba.
A făcut rodajul cu frana trasa si s-a tolic un pic capacul. Si ieșea mult fum și mirosea urat si rola aceea unde vine lantul e toată neagra.
Dau funda

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ai spus ce marca este, dar se poate roti si la relenaty lantul, dar daca pui pe lemn se va opri in rotatie, deci trebuie sa lasi asa cum a venit din fabrica.
Ai facut rodaj?laughing ce mai idei pe unia. Pune frate si taie cu ea daca ai ceva de taiat, naspa de tot, voi cred ca nu aveti de lucru si asa priceputi cum sinteti o sa stricati de tot scula aia de noua laughing

| Ghengbeng18381 a răspuns:

Daca maire la relanti, la carburator are o poliță de obicei de cumare aurie, cu o surubelnita o rotesti cat iti trebuie de acolo cresti sau scazi turatiile la relanti. Ear ca lantul se invarte nu e mare chestie mai trebuie lucrată

| Ghengbeng18381 a răspuns (pentru Ghengbeng18381):

Daca moare la relanti, la carburator este o piulița de culoare aurie, cu siguranță o rotesti pentru ai creste turatiile.