| Romaniamafia a întrebat:

Salutare. Cum se mai procedeaza cu vanzarea unei masini? Se completeaza contractul de vanzare-cumparare, apoi se merge impreuna la primarie pentru fiscal? Am vazut ca pe modelul acesta de contract se pune o stampila in loc de fiscal?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, asta e procedura acum

3 răspunsuri:
| Romaniamafia explică (pentru suntserios):

La politie mai este nevoie sa anunti ca este vanduta? Este o masina veche si daca cineva o vrea pentru rabla sau altceva sa nu am o surpriza mai tarziu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Romaniamafia):

Tu ca vânzător nu trebuie sa anunți nimic. Dar că sa fii acoperit când predai certificatul cumpărătorului completează rubrica înstrăinat către sa fii sigur că o transcrie cumpărătorul

| Romaniamafia explică (pentru suntserios):

Multumesc.