| Holy97 a întrebat:

Salutare! Examenul pentru categoria AM printre jaloane este exact ca si cel pentru A? Sau este mai usor? Eu vreau doar AM sa conduc scuter de 49cm.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Este mult, mult mai usor! dar totusi trebuie sa inveti regulile si semnele de circulatie dar vei trece foarte usor!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, traseul prin poligon este acelasi pentru toate motocicletele, doar ca te poti descurca cu mult mai bine cu una mica.
Si pentru AM nu se sustine proba practica de conducere prin oras.

| Holy97 explică (pentru lpavel):

Pentu proba practica sunt pregatir. Toate chestionarele le trec cu brio. Doar ca la jaloane am vazut ca trebuie mai degraba invatat de cate ori sa treci printre ele.