| alelex a întrebat:

Salutare, fratilor asi dori si eu sa stiu daca exista vreo diferenta la loganul din 2005 si facelift-ul din 2010, prin diferente ma refer la piesele de exterior, adica : capota, bara fata, armatura, traversa capota? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Sunt diferente mari. Nu poti pune piese de pe ph1 pe ph2 sau invers, decat daca schimbi aproape tot.
N-am pus piesele una langa alta, dar ph2 are alte linii, si daca incerci sa pui piesele alea pe un ph1 sau invers, iti raman lufturi aiurea. Farurile de ph2 de exemplu nici nu cred ca ar incapea, daca ai capota, aripi si bara de ph1.
Armatura si poate si traversa capota (cred ca te referi la trager) ar putea fi compatibile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista si la interior si la exterior. difera stopurile, grila frontala, portbagajul, oglinzile, consola centrala, forma butoanelor, fetele de usi

| alelex explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc frumos, am intrebat deoarece nu gasesc piesele astea pentru logan ph2, si imi trebuie neaparat maine.