| Lacatus3583 a întrebat:

Salutare masinistilor, recent am cumpărat un e39 535i cu doar la un preț foarte bun,problema mea este ca are cutie automata care este cam leneșă, am cumpărat de la dezmembrări un alt 535 in stare aproape perfecta și care este manual,ma gandeam dacă as putea face o conversie a cutiei de viteze,stiu ca se poate însă ma cam sperie faptul ca va trebuii sa umblu la ECU, ma gandeam dacă se poate schimba ECU-ul de la cea manuala la cea automata

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te coste acesta modficare probabil de 5 ori cat ambele masini
daca ala de la dezmembrari e perfect de ce nu il folosesti pe ala?

| Lacatus3583 explică (pentru suntserios):

Perfecte sunt piesele care mi-ar trebui pentru conversie, are o gaura in motor si este radiata, mi se pare mai multa munca decat sa ii schimb eu cutia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am mai auzit de cineva care sa vrea sa treaca de la automata la manuala in felul asta

| Lacatus3583 explică (pentru anonim_4396):

Asta zic si eu, normal multe persoane spun sa umblu pe la niste coduri la calculator insa am 0 experienta in asta, si nu prea cunosc pe nimeni care stie

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lacatus3583):

Lasa codurile la calculator. Pana la alea ai nevoie sa schimbi mecanic jumate de masina.

| Lucian_Olteanu_2003 a răspuns:

Nu se poate asa ceva