| Paul02389 a întrebat:

Salutare, mi-am cumparat o masina in Germania, am toate actele necesare mai putin certificatul tuv, masina are tuv un an jumatate doar ca nu detin acel certificat, as putea inregistra masina pe mine fara sa-l detin? In talonul mic arata data expirari la tuv si din cate am auzit pot verifica si ei online chestia asta si ca nu e necesar dar nu stiu, de asta pun intrebare asta aici, multumesc

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

TÜV (inspectia tehnica) poti sa il repeti oricand, dar costa. Acum depinde de intelegerea celor de la Zulassungstelle (inmatriculari).

Nu te costa decat niste timp sa te duci cu actele pe care le ai, daca au intelegere si chef, verifica ei, daca nu, te trimit sa il faci din nou, costa ceva, dar asta e.

1 răspuns:
| Paul02389 explică (pentru Korkodeln):

Inteleg, multumesc mult de raspuns.