| XterIasi a întrebat:

Salutare, o sa trec direct la subiect happy
Nu stiu ce anvelope de iarna sa aleg intre Nexen winguard 2, Barum Polaris 5 sau eventual viking sau ce anvelope ati folosit si sunteti multumit de ele? (Pretul sa fie in jur de 300 - 370 lei )

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca anvelopele sunt singurul punct de contact cu solul a 1.5t de fiare care merg cu peste 100km/h mereu aleg marci premium. Orice marca premium... Insa nu chinezarii.

| nifron a răspuns:

Tigar si ai rezolvat problema, sunt facute de michelin. Eu am pe masina si sunt super, pe zapada mergi ca vara.

| Adrian5575 a răspuns:

Eu am pe masina Debica. Asa am cumparat-o. Isi fac foarte bine treaba. Sunt facute in Polonia.

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Braum este o alegere foarte bună, dar și Tigar are o reputație bună.

| XterIasi explică (pentru suntserios):

Sunt mid range Barum si Nexen, in aceeasi categorie cu Hankook si Nokian...

| sierra1 a răspuns:

"ce anvelope de iarna sa aleg"

ce dimensiuni?

regis
| regis a răspuns:

Intre cele trei poti alege oricare, toate 3 sunt cam de acelasi nivel, mai exact low cost. Mai rau cotate nu sunt decat noname-urile din China.
Vad ca unii le considera midrange, ba chiar le compara cu Nokian sau Hankook. Nokian sunt printre cei mai buni producatori de anvelope de iarna, iar Hankook se bate cu marile nume din domeniu. Le-as da nota 9 la ambele, in timp ce Barum, Nokian sau Viking se bat pentru un 5.

| siriusblack98 a răspuns:

Debica folosesc la ora actuala si sunt multumit. Inainte foloseam Viking, bune si alea dar nu suficient cat sa devin client fidel.

| NicuNicolae24 a răspuns:

Nexen sunt ok, le gasesti pe https://www.janta.ro/wheelsportal/84677/start la preturi accesbile